11.06.2009. FK Teleoptik - FK Timok 1 - 1 (5 - 4)

Pomoćni: Milovanović Milan – Smederevo, Milić Čedomir - Sevojno

Strelci: Milojević 13’, Stevanović (autogol) 54’
Žuti kartoni: Karišik 67’ i Dos santos 90’ (Teleoptik) , Brković 58’ i Jovanović 82’ (Timok)

1 Petrović, 2 Stevanović, 3 Karišik, 4 Stanić (cap), 5 Brković, 6 Lazevski, 7 Milojević, 8 Da Silva Washington, 9 Škuletić (od 66’ Dos Santos), 10 Marinković (od 79’ Adamović), 11 Jerinić (Ranđelović od 62’).

Trener: Varga Zvonko

Timok:

1 Jokić, 2 Đoković, 3 Guša, 4 Paunović Marko, 5 Ilić Nebojša, 6 Lukić (cap), 7 Paunović Nemanja (Jovanović od 46’), 8 Ilić Mladen, 9 Konić (Drašković od 52’), 20 Brković, 11 Lazić (Joković od 32’).

Trener: Vučićević Nebojša

Nažalost i posle još jedne teške utakmice Timok nije uspeo da obezbedi pobedu i ulazak u viši rang. Timoku je izostala i podrška najvernijih, pošto je autobus po dolasku u Beograd zaustavljen u blizini Kliničkog centra, i nakon dužih pregovora sa pripadnicima policije vraćen nazad za Zaječar.

Momcima hvala za odličnu sezonu i bespoštednu borbu u utakmicama baraža. Nova sezona je pred nama i još jedna šansa za povratak. Hvala vam!

Teleoptik prvoligaš posle drame
Cetvrtak, 11. jun 2009.

Filijala Partizana, ekipa Teleoptika, u narednoj sezoni igraće u Prvoj ligi Srbije.

Posle drame i penala, Teleoptik je savladao ekipu Timoka u revanšu baraža - 1:1 (1:0), penalima 5:4.

Rezultatom 1:1 završena je i prva utakmica, u Zaječaru.

"Optičari" su bili bolji u prvom poluvremenu i već u 12. minutu poveli golom Stefana Milojevića. Pre i posle vodećeg gola imali su još nekoliko šansi, pogodili i stativu...

U drugom delu, međutim, Timok je preuzeo inicijativu i u 57. minutu srećno stigao do izjednačenja, autogolom beka Teleoptika, Siniše Stevanovića. Tri minuta kasnije, Zaječarci su, čini se, oštećeni, jer im nije priznat gol, iako je lopta, po svemu sueći, prešla gol-liniju.

Do kraja meča nije bilo izglednih prilika, a onda je usledila dramatična penal-serija. Timok je imao prednost 2:0, ali je proradio golman domaćina, Nikola Petrović. Teleoptik je preokrenuo rezultat.

Na kraju, igrači Teleoptika su se radovali uz pesmu:

"Partizan je šampion, peva cela Srbija"...

Tako će Gornja Varoš imati dva prvoligaša u narednoj sezoni - Zemun i Teleoptik.

Trener Teleoptika Zvonko Varga blistao je od sreće posle dramatičnog raspleta:

"Ova deca su to zaslužila. Izgleda da cele sezone moramo da prolazimo kroz trnje da bismo došli do uspeha. Kada smo poveli, pokazalo se neiskustvo ove dece, počeli su da razmišljaju o kraju, a Timok srećom, nije iskoristio ni dva penala fore. Nikola Petrović je bio zaista fenomenalan", ocenio je učitelj "optičara".

Vargin nekadašnji saigrač iz Partizana, Nebojša Uške Vučićević, kao trener Timoka, naravno ne može da bude zadovoljan konačnim ishodom.

Ipak, u izjavi za MONDO, naglasio je da otkako je došao u Zaječar, njegova ekipa ne zna za poraz.

"Odigrali smo 17 utakmica i imali 12 pobeda i pet remija. Ovo je penal-lutrija, neko je morao da pobedi, a ja mojim igračima nemam šta da zamerim. Šta više, čestitam im", rekao je Vučićević.

Opšti utisak svih koji su pratili meč, a i trenera Timoka, je da su obe ekipe zaslužile da igraju Prvu ligu i da je žreb bio drugačiji, i Timok i Teleoptik.

"Glatko bi prošli dalje", rekao je Vučićević.

A u drugom duelu baraža radovali su se Somborci. Radnički iz Sombora je bio uspešniji od imenjaka iz Klubaca. Posle pobede na gostovanju u prvom meču (1:0) u revanšu mu je bio dovoljan i remi, koji je i izborio - 0:0.

Izvor: (MONDO)